بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب کردن

شاید جالب باشد که بدانید درصد چربی گوسفند یک دهم چربی گاو است و در عین حال گوسفند استخوان دار است و حتی طبع گوشت گوسفند گرم است با این وجود باز هم تمایل به خرید گوشت گوسفند بیشتر است و حتی گوشت گوسفند گرانتر از گوشت گاو است. هر قسمت از گوشت گوسفند برای درست کردن غذاهای لذیذ بکار برده می شود اما می خواهیم در این مقاله بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب کردن را به شما معرفی کنیم.

به طور کلی قسمت های پر تحرک عضلات گوسفند خوش طعم هستند و مخصوص آب پز کردن هستند و قسمت های کم تحرک عضلات گوسفند دارای گوشت نرم تری هستند که برای درست کردن کباب از آن استفاده می شود.

درست کردن کباب برگ با گوشت راسته گوسفند

یکی از قسمت های کم تحرک گوسفند که اطراف ستون فقرات قرار دارد راسته گوسفند است که بسیار گران و در عین حال خوشمزه است. گوشت راسته دارای درصد چربی کم است و خیلی نرم است و مخصوص درست کردن انواع کباب است. البته کباب برگ که جزو کباب های گوسفندی خوشمزه است از گوشت راسته گوسفند استفاده می شود. به طور کلی گوشت راسته سه کیلو از گوشت گوسفند را شامل می شود.

گوشت فیله گوسفند

به قسمت نرم و زیرا راسته گوسفند که در پشت کمر و پشت جگر سفید قرار دارد فیله گوسفند گفته می شود که مخصوص کباب برگ و کباب چنجه از خوشمزه ترین کبابهای گوشت گوسفند است.

درست کردن شیشلیک با دنده گوسفند

دنده گوسفند جزو لذیذترین قسمت های گوشت گوسفند است که گوشتش نازک، نرم ، لطیف، پرچرب و در عین حال ترد است و با آن دنده کباب یا همان شیشلیک درست می کنند.

شانه گوسفند

شانه گوسفند در نیمه پایینی بدن گوسفند قرار دارد و معمولا این قسمت به دلیل وجود استخوان، ارزانتر از ران می باشد. می توان کباب خوشمزه ای از این قسمت همراه با سبزیجات معطر تهیه کرد.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *