تغییر زمان فصل جفتگیری گوسفندان با رگولین و سیدر

 یکی از عواملی که باعث افزایش درآمد دامداران می شود افزایش زایش دام ها بخصوص گوسفندان است. با اینکه اواخر فصل تابستان و اوایل فصل پاییز فصل جفتگیری و فحلی بودن گوسفندان است اما شما امکان تغییر زمان فصل جفتگیری گوسفندان با رگولین و سیدر دارید. به واقع با استفاده از این نوع داروهای تنظیم شده به راحتی می توانید قوچ ها  را ترغیب به جفتگیری کنید و در عین حال باعث افزایش تولید مثل گوسفندان و زایش تعداد بره ها شوید که همین فروش بره ها سود کلانی به شما می رساند.

مدیریت تولید مثل و فروش بره

بیشترین سودی که نصیب پرورش دهندگان گوسفندان می شود به میزان تولید مثل گوسفندان بر می گیردد. به واقع انتخاب یک نژاد گوسفند با درصد دوقلوزایی بالا و  همچنین استفاده از داروهای تنظیم کننده فحلی و جفتگیری باعث می شود که علاوه بر فصول جفت گیری شاهد جفتگیری گوسفندان خود باشید ، که همین عاملی بر افزایش تولید مثل و به طبع فروش بییشتر بره ها می شود.

نحوه استفاده از رگولین

رگولین قطعه ای متشکل از هورمون ملاتونین است که در زیر پوست گوش قوچ ها و میش ها ی شما کاشته می شود تا باعث افزایش میل تحریک پذیری آنها و در نتیجه انجام جفتگیری و فحلی گوسفندان شود.

  1. به راحتی می توانید اقدام به خرید رگولین کنید.
  2. پس از آن با یک تفنگ مخصوص می توانید رگولین را داخل آن قرار دهید و زیر پوست گوش میش ها و قوچ ها بکارید.

شما تنها باید سه عدد رگولین زیر پوست گوش قوچ و یک عدد زیر پوست گوش میش بکارید و البته به شما یاد آوری کنیم که نیازی به برداشت آن نیست .

زمان دقیق کاشت رگولین در قوچ و میش

شما حتما باید کاشت رگولین را اول در قوچ ها انجام دهید به این صورت که 7 تا 10 روز قبل از کاشت رگولین در میش ها زیر پوست گوش قوچ ها قرار دهید. این نکته هم بگوییم که حتما 50 روز بعد از کاشت رگولین روی میش ها قوچ ها را وارد گله کنید. کسانی که از رگولین استفاده کرده باشند به خوبی مشاهده خواهند  کرد 15 روز بعد از وارد کردن قوچ ها به گله اوج جفت گیری انجام می شود.

سیدر گوسفند چیست؟

نه تنها شما می توانید از رگولین برای افزایش جفت گیری و فحلی استفاده کنید بلکه با استفاده از سیدر گوسفندی به راحتی می توانید باعث افزایش میل جنسی میش شوید و به نوعی تخمک گذاری آنها را افزایش دهید.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

2 دیدگاه

MSTMAN · مارس 12, 2021 در 7:05 ق.ظ

مرسی جناب فرشاد ذوقی. مطالب خوبتون رو قبلا هم در جاهای دیگه دیده بودم.

MSTMAN · مارس 14, 2021 در 3:48 ق.ظ

مرسی ولی روند انجام این روش نسبت به روش سیدرگذاری+PMSG یا نسبت به روش کاشتِ نورجستومت+PMSG، خیلی طولانی تره یعنی این طور که شما نوشتید چیزی حدود ۶۰ تا ۷۵ روز طول میکشه تا بتونیم شاهد جفت گیری باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.