اگر به سال ها قبل برگردیم ٬ زمانی که شهرنشینی به معنای امروزی وجود نداشت ٬ خرید دام زنده خیلی سخت نبود چرا که اکثر مردم شغل اصلی شان دامداری بود و میشد با یک سفارش ساده دام زنده را خریداری کرد.

با گذر زمان روستاها تبدیل به شهر شدند و جغرافیای دامداری ها به اطراف شهرها کشیده شد ٬ در آن زمان مفهومی به اسم ترافیک و شلوغی معنایی نداشت و میشد با چند دقیقه پیاده روی به این مراکز رسید و دام زنده خرید٬ افراد فروشنده را در یک شهر کوچک میشد شناخت و با ضمانت دام زنده خرید.

اما شهرها بزرگ و بزرگ تر شد ٬ ترافیک ها شکل گرفتند و افراد جامعه درگیر مسایل کاری شدند و عملا فاصله ای عمیق بین خریداران دام زنده و فروشندگان افتاد! فروشندگانی که هویت آنها برای افراد جامعه شناخته شده نبود و نمیشد به راحتی به آنها اعتماد کرد ٬ مخصوصا وقتی صحبت از سلامت سبد غذایی باشد.

در حدود ۴-۵ سال پیش حضور در مراکز عرضه دام زنده آنقدر سخت بود که افراد باید ساعت ها وقت میگذاشتند تا به حاشیه شهرها برسند و درنهایت ممکن بود دامی گران تر و شاید مریض خریداری میکردن چرا که تکنولوژی در این حوزه ورود نکرده بود و افراد برای خرید اصولی دام زنده اطلاعاتی نداشتند

قیمت ها شفاف نبود و مراکز عرضه دام زنده پر بود از واسطه هایی که گاها با شیطنت هایی به فکر منفعت خود بودن و سلامت افراد برایشان اهمیت نداشت.

چند سالی است که این مشکلات صرفا به یک خاطره تبدیل شده و خرید دام زنده از آن چه فکر میکنید راحت تر شده! در عصر ارتباطات میتوانید حتی گوسفند زنده را اینترنتی خریداری کنید بدون خارج شدن از منزل و درگیری با گرفتاری های خرید حضوری که در گذشته وجود داشت.

البته خرید اینترنتی دام زنده مثل یک شمشیر دولبه است و باید از گروه های معتبر و مجوز دار خرید کنید تا مشکلات بعد از خرید به صفر برسد.

اما مزیت های خرید گوسفند زنده به صورت اینترنتی میتواند برای شهرنشین ها به خصوص مردم پایتخت جذاب باشد و بهترین گزینه برای خرید امن و سریع دام !!!

مزیت خرید اینترنتی دام زنده

۱- با خرید اینترنتی دام زنده از گروه های معتبر دیگر نگران قصاب نخواهید بود چرا که این گروه ها همراه با دام زنده قصاب حرفه ای نیز ارسال میکنند و این خدمات رایگان است.

۲-دیگر با خرید اینترنتی نگران سلامت دام نخواهید بود چرا که گروه های معتبر با مجوزات رسمی میتوانند فعالیت کنند ۳- قیمت ها را لحضه ای میتوانید بررسی کنید و از گروه هایی دام خریداری کنید که عملا قیمت مناسب و رقابتی دارند ( ارزانی بیش از حد دام زنده شاید یک فریب باشد) ۴- در حضور شما و درب منزل دام وزن میشد و شما هرگز هزینه ای زیاد تر پرداخت نمیکنید٬ البته باید از گروه های معتبر خرید کنید ( مجوز دار و دارای شماره ثابت )  ۵- میتوانید دام زنده را با جزییات انتخاب کنید ( وزن و سن و …) و دام سفارش شده را سر یک ساعت مشخص تحویل بگیرید و …

 

آیا میدانید دام قائم بزرگترین سایت عرضه کننده گوسفند زنده در تهران است ؟ محدودیت های زمانی را فراموش کنید و ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی با ما تماس بگیرید!

تعجب نکنید ٬ گوسفند هم اینترنتی شد

 


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

1 دیدگاه

تعاونی کشاورزی گاوداران اصفهان و حومه · مارس 2, 2022 در 12:13 ب.ظ

بسیار کاربردی و دقیق سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.