خواص شیر گوسفند و تفاوت آن با شیر بز و گاو

با اینکه شما با انتخاب بهترین نژاد گوسفند و گاو و بز سعی در پرواربندی آنها به شیوه های عالی هستید و می خواهید با فروش دام سود کلانی به جیب بزنید اما باید به شما بگوییم که از دام می توانید به هنگام پرورش آنها از فروش شیر آن سود زیاد بدست بیاورید زیرا از شیر گوسفند، گاو و بز انواع لبنیات ساخته می شود و تنها از دام برای خوردن گوشت آن استفاده نمی شود. اما بهتر است با خواص شیر گوسفند و تفاوت آن با شیر گاو و بز در این مقاله آشنا شوید.

بهترین نوع شیر در حیوانات اهلی

به طور کلی با اینکه از بچگی به ما یاد داده اند که شیر گاو بهترین نوع شیر است اما باید به شما بگوییم که امروزه شیر گوسفند زنده بهترین شیر در بین حیوانات اهلی است و البته شیر بز به عنوان جایگزین شیر مادر از آن یاد می شود. و بر خلاف اینکه مصرف شیر گاو برای زنان حامله توصیه می شود زیرا باعث افزایش شیردهی آنها می شود اما شیر بز بهترین جایگزین شیر مادر محسوب می شود.

بهترین شیر در بین حیوانات هم به شیر الاغ بر می گردد که حتی گرانترین شیر در جهان محسوب می شود.

تفاوت بین گوسفند و بز

با اینکه گوسفند از لحاظ شکل ظاهری شبیه به بز است اما گوسفند ان همیشه میل به جویدن دارند و علوفه کمتر می خورند در صورتی که میل بز به خوردن برگ و علوفه از گوسفند بیشتر است.

تفاوت بین شیر گوسفند، گاو و بز

با اینکه شیر گاو باعث تقویت مغز می شود اما شیر گوسفند از پروتین بیشتری نسبت به شیر گاو و بز بهره مند است و نسبت به شیر های دیگر پنیر بیشتری را می دهد. در عین حال شیر بز هم به نسبت از شیر گاو هم بهتر است.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.