گوسفند رومانف بهترین نژاد گوسفند برای پرورش

همانطور که از اسم گوسفند مشخص است این نژاد گوسفند مطلعق به کشور روسیه است. اما جالب است بدانید که نامگذاری رومانف روی این گوسفند به دلیل وجود زادگاه اصلی گوسفند در روستایی به نام رومانف است. این روستا در شمال شرقی روسیه در دره ولگا قرار دارد. گوسفند رومانف بهترین نژاد گوسفند برای پرورش است زیرا هم قدرت چند قلو زایی  میش رومانف بالا است و هم قدرت جفت گیری قوچ رومانف بالا است.

خواص ظاهری گوسفندان رومانف

به هنگام بدو تولد بره رومانف کاملا به رنگ سیاه است و روی پیشانی آن لکه ای سفید رنگ است. اما به هنگام رشد گوسفند شاهده عوض شدن رنگ پشم گوسفند از رنگ مشکی به رنگ سفید خاکستری هستیم و کله سیاه گوسفند رومانف و همچنین وجود لکه سفید روی پیشانی آن باعث ایجاد یک ظاهر متفاوت نسبت به دیگر نژادهای گوسفندان جهان شده است.

زایش چندین بره و قدرت بالای جفتگیری قوچ رومانف

جالب است بدانید که سن بلوغ بره رومانف سه یا چهار ماهگی است و در عین حال قوچ رومانف می تواند در سن هفت ماهگی تا بیست ماهگی حتی با بیش از 80 تا میش رومانف جفتگیری را انجام دهد. علاوه بر این قدرت زایش چندین بره در میش های رومانف و حتی مشاهده زایش 9 بره در روسیه باعث شده است که تمامی دامداران جهان به دنبال خرید گوسفند رومانف باشند.

اولین گوسفند رومانف و نحوه ورود آن به ایران

در ابتدا و تطبق تحقیقات گفته می شود که اولین گوسفندان رومانف در قرن هیجدهم در خارج روسیه دیده شده است و فرستادن این گوسفندان به کشور آلمان و فرانسه برای پرورابندی از کشور روسیه دیده شده است. اما 14 میش رومانف و 4 قوچ رومانف به مدت پنج سال در کشور کانادا قرنطینه شده است و سپس به دلیل وجود پرورش خوب گوسفند و رشد بالای آن به آمریکا و اروپا فرستاده شده اند.

قیمت گوسفند رومانف

به دلیل سازگای این نژاد با هر نوع آب و هوایی و قدرت زایش چندین بره و قدرت جفت گیری بالای قوچ رومانف شاهد پرورش آن در تمامی کشورهای جهان هستیم. از این جهت برای خرید گوسفند رومانف تنها کافیست با شماره تلفن داخل سایت تماس بگیرید.


فرشاد ذوقی

کار من دامداری است گهگاهی هم مطلبی درباره گوسفندان مینویسم

1 دیدگاه

Mohamad · ژوئن 13, 2020 در 4:18 ب.ظ

سلام ببخشید میخواستم ببینم که بره هم برا فروش دارین و قیمت این گوسفندان یا براشون چند هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *